Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czas Ahir
#1
Czas ahir jest to ostatni okres czasu na ziemi. Na ogół przyjmuje się, że ten czas rozpoczął się tysiąc lat po narodzinach naszego Proroka (sallallahu alejhi we sellem).

Hadis-i szerif głosi: „W czasie ahir ciągle będą zachodziły fitne i nieszczęścia”.[1]

Gdy czas ahir będzie się zbliżał, to zwiększą się bidat i stany i czyny, które będą wskazywały na brak wiary. O islamie się zapomni. Nasz Prorok Muhammed (sallallahu alejhi we sellem) powiadomił:

„Przyjdzie taki czas, że w Mojej wspólnocie pozostanie tylko jej muzułmańska nazwa. Wierzący będą spełniać tylko kilka reguł islamu. Nie będą posiadali wiary. Święty Koran będzie tylko czytany. Nie będą mieli nawet pojęcia o nakazach i zakazach. Ich myśli będą tylko o jedzeniu i piciu. O Allahu teala zapomną. Będą czcili tylko pieniądze. Będą niewolnikami kobiet. Nie będą potrafili zadowolić się niskim zarobkami. A gdy dużo zarobią, to będą nienasyceni”.[2]

Czas ahir to czas, w którym powinno się chronić swoją wiarę.

Uczeni islamscy powiadomili, że w czasie ahir powinno się poznać dobrze wierzenie sunnickie i, że jest to czas, w którym chroni sę swoją wiarę przed złodziejami wiary. Jeśli coś innego zostanie nam ukradzione, to nie jest to tak ważne; niech Allahu teala chroni nas, jeśli zostanie ukradziony iman, to pójdzie się w nieskończoność do Piekła. Kto nie zna ilmihal, ten nie ochroni swojej wiary.

Słuchać zepsutych ludzi religii, czytać zepsute książki o religii jest bardzo szkodliwe, ponieważ istnieje niebezpieczeństwo straty wiary. Człowiek nie zostawi na ulicy złota, brylantów. Wręcz przeciwnie będzie starał się jak najlepiej je chronić. Zaś wiara jest tak wysoce wartościowa, że nie da się jej porównać z nimi. Z tego względu słuchać takich ludzi, czytać takie książki jest bardzo niebezpieczne.

W książce pt. Mişkat-ül-mesabih znajduje się na ten temat hadis-i szerif:

Jednego dnia Hazrat Huzejfe spytał się Wysłannika Allaha:

- O Wysłanniku Allaha, czy możliwe jest, by muzułmanie wrócili do swoich poprzednich stanów przed islamem?

- Nie, nie wrócą; ale po Nas przyjdzie czas, który będzie mętny.

- O Wysłanniku Allaha, co to znaczy mętny?

- To znaczy, że będą ludzie dobrzy, będą ludzie źli, będą alim i będą tyranie, będzie to czas mieszany. Potem przyjdzie jeszcze gorszy czas.

- O Wysłanniku Allaha, a co będzie w tym czasie?

- Wtedy ci, którzy będą szli za tymi, którzy wyjaśniają religię, pójdą do Piekła.

- Co będą mówić o religii?

- Będą wspominać o Swiętym Koranie, hadis-i szerif. Jednak nie będą mówić tak, jak powiadomił Allah i Jego Wysłannik, tylko swoje poglądy przedstawią jakby to były nakazy Allaha, Jego Proroka.

- O Wysłanniku Allaha, gdybym ja przyszedł na świat w tym czasie, to co powinienem zrobić?

- Do końca świata na ziemi zawsze znajdzie się jedna wspólnota, która będzie na prawidłowej drodze. Znajdź tę wspólnotę, podporządkuj się niej i uratuj siebie!

- O Wysłanniku Allaha, jeśli nie znajdę tej wspólnoty, to co powinienem zrobić?

- Jeśli jej nie znajdziesz, to siedź w domu i nie mieszaj się z innymi!

[1] Hadis-i szerif-Ramuz-ul-Ehadis

[2] Kurtubi, Mektubat

.
religia: islam
itikad: sunna
mezheb: hanefi
źródło wiedzy: Ilmihal Seadet Ebediyye, http://www.dinimizislam.com , http://www.hakikatkitabevi.com


Skocz do:
Kontakt | Islam Sunna | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS