Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Turystka w Paki...stanie
(11-12-2009, 08:16 )MARI napisał(a): W tym meczecie, przyklejonym do domu bylam tez na modlitwie piatkowej ale.....wygladalo to tak, ze kobiety przychodza o okreslonej godzinie, rozpoczynaja modlitwe przerywana piesniami. Trwa to ok.1.5h, po czym zjadaja slodycze /jak zwykle/ i ida do domu.
Teraz do sali pietro nizej przychodza mezczyzni i juz nastepuje zwyczajny, znany wszystkim jumma't.

wrecz nie wiem co powiedziec... przychodzi mi do glowy przede wszystkim - co to w ogole ma byc??
(12-12-2009, 12:32 )athe napisał(a): wrecz nie wiem co powiedziec... przychodzi mi do glowy przede wszystkim - co to w ogole ma byc??

Zycie muzułmanów w krajach muzułmanskich-często jakże inne od tego ,ktore jest w naszej wyobrażni siostrzyczko.
[Obrazek: wwwuaekeyscom61.gif]
po prostu w indiach i pakistanie nie praktykuje sie uczestnictwa kobiet w piatkowej modlitwie
nie wiem skad sie to wzielo ale podobno nawet meczety tych wspolnot na zachodzie sa pozbawione oddzielnych sal dla kobiet
tam podobno zreszta tez
ot taka nowa swiecka tradycjaWink
Nie napisalam,ze nie ma sali dla kobiet..jest...ale athe-hmmm ..taknaprawde wyglada piatek w meczecie.Poza tym , jak juz wczesniej pisalam, kobiety 2 razy w tyg.zbieraja sie i modla, spiewaja...
Moje obserwacje zwyczajow, prawa mmuzulmanskiego czyli wszystkich zachowan w swietle Koranu, Hadisow maja sxwoj poczatek w swiecie wirtualnym.
zderzenie z muzulmanska rzeczywistoscia stawia nas z...ze tak sie wyraze "wybaluszonymi oczami" oraz robimy tzw "rybe"...czyli calkowity bezdech Smile....
nie jest wiec tak,ze jesli mowimy - muzulmanin, muzulmanka tzn. swietosc w kazdym calu a chrzescijanie to sa be...
Niee.. zachowanie dotyczy, wydaje mi sie kazdecj denominacji.
To tylko ludzie i nie bedziemy pociagani do odpowiedzialnosci grupowo...Kazdy odpowie sam.przed Bogiem.

W Pakistanie podobal mi sie zwyczaj, ze kto przychodzil do nas do domu lub my szlismy do kogos, to ta osoba robila jakies 'czary mary' banknocikiem nad moja glowa, a potem mi go dawala na szczescie. Alez sie tam oblowilam Big Grin Big Grin
Mari, przynaj sie, ile kasy zebralas w ten sposob? Big Grin
LomatkoooDodgy..w zyciu nie slyszlam ani nie widzialam takich cudow niewidowConfused.
Po prostu inne okolice i kase chcieli mi dac w jednym miejscu ale nie przyjelam... za to wszedzie dawali ubranie...Big Grin..czyli "szmat" ci mam dostatek...

Skocz do:

Kontakt | Islam Sunna | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS