Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dua ...Przeciwko Urokowi??
#1
mari napisał(a):Czlowieka, zwierzę a nawet przedmioty dotyka urok. Urok, zle spojrzenie doprowadza do choroby, a nawet śmierci. Za czasów szanownego Proroka w rodzie Esed byl czlowiek, którego spojrzenie dzialalo na innych. Trzy dni nic nie jadl, następnie podnosil z jednej strony namiot i stamtąd patrząc na przechodzącego wielbląda, gdy tylko powiedzial: Takiego wielbląda jak ten nigdy nie widzialem, to wielbląd na miejscu padal i rozchorowywal się. Niewierzący znaleźli tego czlowieka i chcieli, by zabil swoim urokiem szanownego Proroka. Allahu teala chronil Proroka (alejhisselam) od uroku jego. Na ten temat zostal zeslany w Surze Kalem 51. ajet: „O malo brakowalo, a niewierzący obaliliby ciebie oczyma.”

Hadisy szerif gloszą:

„Urok wprowadzi czlowieka do grobu, a wielbląda do garnka.” (I.Adij)

„Polowa z ludzi umrze z ! powodu uroku.” (Taberani)

Zaznający uroku powinien jedną z poniższych lub wszystkie czytać:

1-Surę Fatiha, Ajet-el kursi i cztery kul (Sury: Kafirun, Ihlas, Felak i Nas) powinno się po 7 razy przeczytać i dmuchnąć na chorego, dobrze jest tak robić na urok, czary i inne cierpienia. Dobrze jest też czytać na sól i po rozpuszczeniu się jej w wodzie wypić tą wodę. „Czytający Surę Fatiha i Ajet-el kursi nie zazna tego dnia uroku.” (Dejlemi)

2-„Rano i wieczorem wypowiadający razem z Besmele 3 razy: Bismillahillezi la jedurru ma’asmihi szej’un fil Erdy we la fissema’ we huvessemi’ul alim będzie chroniony od uroku i czarów.” (I.Madże)

3-„Dobrze wplywa czytanie Ajet-el kursi, Surę Fatiha, Surę Felak i Nas i koniec Sury Kalem.” (Medaridż)

4-Nasz szanow! ny Prorok wypowiadając Surę Felak i Nas powiedzial: „T ymi dwoma surami chrońcie się od nieszczęść i uroku! Nikogo nic innego nie będzie tak chronić jak te dwie sury.” (Ebu Dawud)

5-„Kto wypowie 3 razy rano i wieczorem: Euzu bi-kelimatillahittammati min szerri kulli szeytanin we hammatin we min szerri kulli ajnin lammetin i na siebie lub chorego dmuchnie, ten będzie chroniony od uroku, dżinów, szatana i zwierząt.” (Mewahib)

6-Nasz szanowny Prorok przeciwko urokowi wypowiadal: „Allahumme barik fihi we la tedarruhu.” (Ibni Sunni)

7-Ten, kogo spojrzenie wplywa na innych lub wszyscy, gdy zobaczą coś, co im się podoba, powinni najpierw powiedzieć: „Maszaallah” i potem dopiero wyrazić to, co im się spodobalo. Jak powie się najpierw Maszaallah, to nie zazna się skutków uroku. „Gdy zobaczycie coś, co wam się podoba, jak powiecie: Maszaallah la kuwwete ill! a billah, to coś nie dozna uroku.” (Bejheki)

8-W celu chronienia się od uroku powinno się czytać i nosić przy sobie ajety ochronne zwane ajati hyr-z.

9-Hz. Ibni Abidin powiedzial, że w celu ochronienia przed zlym spojrzeniem pola powinno się postawić na polu kość, straszydlo, czaszkę zwierzęcia. Gdy pewna kobieta spytala się, jak powinno się chronić zbiory na polu przed zlym spojrzeniem, to szanowny Prorok powiedzial: „Powieś na polu czaszkę zwierzęcia.” Patrzący najpierw ją zobaczy i dopiero później zwróci uwagę na zbiory na polu. (R.Muhtar)

10-Tiwele, temine (rodzaj czarów robionych przez kobiety w celu zdobycia straconej milości męża) i efsun (czytanie absurdalnych pism, które nie mają miejsca w Świętym Koranie i nie są sprawdzone przez nauki ścisle, kt&oacu! te;rych znaczenia się nie zna i są powodem straty wiary) nie są dozwolone. Noszenie lub czytanie dua poinformowanych w ajetach i hadisach szerif nazywa się tawiz. Tawiz jest dozwolony. „Najlepszym z lekarstw jest Święty Koran.” (I.Madże)
********
Powiem szczerze....JESTEM ZSZOKOWANA i to nie lekko Sad
:o :o
Wierzę,że mozna kogos *przekląć*,ale rzucic UROK czy CZAR?
Jak we wszelkiego rodzaju wschodnich baśniach...
Nie kojarzy mi sie to absolutnie z religia, jakakolwiek.
Modlę się w niezmiernej ilości sytuacji, a i owszem, prowadzę rozmowe z Bogiem prosząc o opiekę, ochronę wierząc, że to wystarczy.
Wiara bowiem w BOGA a wiara BOGU to dwie rozne choc niedalekie sprawy.
Czemu mialabym robić oprócz modlenia się wykonywać jakies dziwne ruchy przypominające indianskich szamanow? :o :o

Aisza napisał(a):salam aleikum

skad siostra wziela takie informacje

do jakiej religi one sie od nosza

co do punktow do 1 do 7 sie zgadza ale ta reszta az mnnie ciarki przeszly.

moze lepiej nie zamieszczac podobnych postow bo dwiedzajacy i gioscie, ktory nie sa muslim, czasmi moga nie doczytac, albo co wiecej pomyslec ze to naprawe czesc naszej religii Astaghfur Allah,

mari napisał(a):Zamiescil je w dzisiejszym wydaniu /dniu/ kalendarz islamski.
co zapomnialam dodac ale niniejszym uzupełniam

http://www.kalendarzislamski.pl

Aynur napisał(a):Mari, co w tym dziwnego?
Jezeli jest dua przeciw urokowi, jest i urok. Nie slyszalas o np. exorcystach?
Oni nie sa muzulmanami nawet.
Nie slyszalyscie o opetaniu przez dziny?
Jest wielu ludzi na swiecie robiacych tajemnicze "modly", jak i w i w indiach znane sa specjalne nauki na ten temat.
Do poki modlimy sie z Kuranu, jestesmy w islamie a gdy bierzemy modlitwy z niemuzulmanskich zrodel, wtedy mamy do czynienia z "czarna magia".
To, ze sie nie spotkalysmy z jakims zjawiskiem nie znaczy wcale, ze tego nie ma Smile
Wszystkie te hadisy sa mi rowniez znane, ochrona przed urokiem jest dozwolona przeciez. To, co jest opisane w hadisie, co stoi na polu, to "straszydlo" Smile , to nic innego jak zwykly nasz strach na wroble Smile, ktory jakos nie wzbudza grozy Big Grin .
Gdy ktos spojrzy sie na pole, wtedy pierwsze spojrzenie bedzie na to "straszydlo" i caly urok spadnie na niego, drugie spojrzenie nie jest juz takie grozne jak pierwsze. To wszystko jest przeciez opisane dla nas, zebysmy byli madrzy i sie chronili Smile

Aynur napisał(a):PS:
To nie te hadisy sa dziwne i sposoby tylko my sami, to co wczesniej bylo normalne teraz jest dziwne bo zyjemy w innym rodzaju kultury uporzadkowanej wedlug pewnych osob a wlasciwa kultura islamska zanika.
Rak, jest to np. choroba stresu. Zadatki na raka ma prawie kazdy z nas ale nie u kazdego sie on rozwija bo on potrzebuje do rozwoju sporo stresu a urok wlasnie wywoluje stres, w ktorym nie odnajdujemy sie.
Nigdy w przeszlosci nie bylo zakich narodow, gdzie ludzie zyjac w takim dobrobycie jak dzis wielu a jednoczesnie, zeby tylu bylo nieszczesliwych i zestresowanych ludzi. To nie jest wina niczyja tylko nasza, bo nie potrafimy sie juz ochronic i nie czytamy ksiazek dla poszerzenia wiedzy.
Nie dziwi nas dzisiaj jakis ochronny kombinezon a dziwi dua Smile , a jednoczesnie mowimy: dua to bron muzulmanina Big Grin ...taaaaa.... ale jak sie jej uzywa 8)

mari napisał(a):Mowisz wyraz , mowisz DUA..a inni nazwa to zwyczajnie modlitwą.
Tak jak napisane jest tez i w Koranie, wielu ludzi, ludzi Ksiegi wejdzie do Raju.
Moje Dua nie zawsze jest /a powinno?/ w zgodzie z wypisanym tekstem po arabsku.
Moją modlitwę tez moge tak nazwać a uzywajac mojego języka mysle ,ze BOG znając mnie lepiej niz ja sama siebie znam odpowie na nią.
Skoro moja wiara w Jego ochronę jest wielka, czy moja modlitwa moze byc odrzucona?
Napialas o tym,ze kazdy z nas ma gdzies w srodku wszystkie ..choroby i tylko iskierki potrzeba aby sie uaktywniły. Wie, wierze w to tez.
Moja Mama długo chorowała i zmarła na Alzeheimera.. Wprawdzie nikt nie zna przyczyn. ale jedna z mozliwych bywa stress. Ona w nim byla całe zycie
:cry: :cry: :cry: :cry: .
Bywa,ze przez jakis czas zwala sie na nas masa przypadkow dołujacych nasza psychikę, taka zasada domina..
I tylko wiara pomaga przetrwać.

Aynur napisał(a):Ja tez nazywalam modlitwa ale powstawaly niedomowienia i niezrozumienie u niektorych osob, takze jest taki nieumowiony sposob:
dua- jest to modlitwa a
modlitwa- to modlitwa rytualna, zeby rozrozniac.

PS.
Moi rodzice oboje zmarli na raka.
[Obrazek: bannerad.gif]
http://www.sabily.org/website/ - Sabily - System operacyjny dla muzułmanów (alternatywa dla Windowsa)
http://www.euro-sunni.com/forum/index.php - angielskie forum z polską sekcją
http://www.youtube.com/user/macgro7 - moje filmy


Skocz do:
Kontakt | Islam Sunna | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS