Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ISTIHARE
#1
Information 
İstihare namaz (salat)

Istihare namaz jest sunnet.

To jest bardzo ważny sunnet, bo można się dowiedzieć wszystkiego tego co jest “niemożliwe” dowiedzieć się w normalny sposób i gdy ludzki rozum zawodzi. Zaniechanie tego sunnetu prowadzi do wypaczenia swojej drogi w islamie i efektem tego jest masa nowych fyrka/podziałów w islamie


Robiąc istihare możemy się dowiedzieć:

Np.:
Czy idę dobra droga w islamie,
Czy mój nauczyciel w islamie jest godny zaufania, czy on jest na właściwej drodze w islamie?
Czy moja wybranka(ek) będzie dla mnie odpowiednia małżonką(kiem),
Jaki jest stan mojej duszy obecnie, czy gdybym teraz umarła to poszłabym do piekła, czy do raju,
Czy zmarły ….. poszedł do piekła czy do raju,
Czy zawód (praca,dom,samochód,kolega itd.) wybrany przeze mnie jest dla mnie odpowiedni,
Co mam robić…itd…

Na tego typu pytania i wszystkie inne mam możliwość dostać odpowiedz.
Raju we śnie nie zobaczy każdy z nas bo kto raz zobaczy raj ten pójdzie tam po śmierci a jak wiemy, nie wszyscy tam pójdziemy, ale za to piekło można zobaczyć zawsze.

Na czym to polega:
1) Robimy towbe (żałujemy za wszystkie grzechy, które popełniliśmy świadomie i nieświadomie) i przyrzekamy poprawę.
2) Robimy mycie Ghusl
3) Robimy nocną modlitwę i jako ostatnia sprawę jaka robimy to 2 rekat istihare namaz (po tym namaz nie rozmawiamy już z nikim, dlatego tez robimy go tuz przed spaniem)

Namaz ten jest 2 rekat, w pierwszym mówimy sure Fatiha i Kafirun(109)
w drugim rekat mówimy sure Fatiha i Ihlas(112).
Po skończeniu siadamy i mówimy taką modlitwę:

Allahumme inni estehiruke bi-ilmike łe estakdiruke bi-kudretike ve eseluke min fadlikelazim fe inneke takdiru łe la akdiru ve taalemu łela aalemu łe ente allamul-gujub

Potem zamykamy oczy(ponieważ można od razu dostać odpowiedz, to zależy od mocy wiary) mówimy 3 salawat (Allahumme Sali ala Muhammedin itd,. Allahumme Barik -chroni to przed oszukaniem przez szatana)

Pytamy o to co nas ciekawi i mówimy, ze gdy coś jest dla nas złe, to żeby Allah nas od tego odwiódł a jak jest coś dobre to żeby nas do tego zagnał.
Następnie kładziemy się spać z twarzą w stronę Mekki, najlepiej spać wtedy osobno od wszystkich. Gdy w nocy zobaczymy coś w kolorze zielonym lub białym wtedy mamy odpowiedz pozytywna a gdy jest to coś w kolorze czerwonym lub czarnym wtedy odpowiedz jest negatywna. Można tez zobaczyć dusze zmarłych i z nimi rozmawiać.
Robi się ten namaz przez 7 nocy, można tez zrobić w dnie, ale po tym trzeba ze 2 godziny spać.

Nawet gdy ktoś o słabszej wierze nic nie zobaczy nie trzeba się martwic, bo już sama wiara w modlitwę sprawia, ze dowiemy się tego co chcemy szybko w normalny sposób a od złego będziemy odwiedzeni.


inny sposób


Np według jednego hadisu z „Sahih Bukhari“ ten namaz powinniśmy robić właściwie zawsze jako nafile (dodatkowo), w taki sam sposób (2 rekat), z innego hadisu wiemy ze prorok nasz sav robił ten namaz zawsze po nocnej modlitwie i potem kładł się spać z nikim już nie rozmawiając.

W ten sposób rzadko popełniamy błędy i ustrzegamy się przed niebezpieczeństwami a ten, kto ten namaz robi, mając tyle wiary jest określony jako mu'min-(prawdziwy najlepszy muzułmanin z jedynego prawidłowego odłamu-firka Nadzije)

Hz.Dziabir przekazuje nam taka modlitwę wtedy:

"Allahumme inni estahiruke bi-ilmike łe estakdiruke bi-kudretike łe es`eluke min fadlike`l-azym. Fe-inneke takdiru łe la akdiru ve ta`lemu łe la a`lemu łe ente allamu`l-hujub.
Allahumme in kunte ta`lemu enne haze`l-emre hajrun li fi dini łe measzi łe akybeti emri. Fakdurhu li łe jessirhu li. Summe barik li fih. Łe in kunte ta`lemu enne haze`l-emre szerrun li fi dini łe measzi łe akybeti emri. Fa`srifhu anni ła`srifni anhu. Ła`kdur li`l-hajre hajsu kane. Summe ardyni bih."

[Obrazek: istihareduanx5.gif]


Skocz do:
Kontakt | Islam Sunna | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS